BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Hlumani Kekana | ZA | Curro Brakenfell | No | - |
[2] | Luke Verwey | ZA | Laerskool Eikestad | No | - |
[3] | Ethan Dodd | ZA | Belgrave Tennis Club | No | - |
[4] | Jovan Mandic | ZA | Grey College Primary | No | - |
[5] | Jamie Roux | ZA | De Hoop Primary School | No | - |
[6] | Tristan van der Merwe | ZA | Merrylyn Tennis Club | No | - |
[7] | Daniel Brink | ZA | Glen Country Club | No | - |
[8] | Connor Miller | ZA | Northern suburbs Tennis Club | No | - |
[9] | Kristian van Gaalen | Laerskool Fairland | No | - | |
[10] | Handré Meyer | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
[11] | Franco Colin | ZA | Next Generation Tennis | No | - |
[12] | Luka van Niekerk | ZA | Wellington Tennis Club | No | - |
[13] | Frederik Rheeder | Garsfontein Primary | No | - | |
[14] | Zian Grobler | Bryanston Parallel Medium School | No | - | |
[15] | Vladimir Ignjatov | ZA | No | - | |
[16] | Kyle Pienaar | ZA | Fairland | No | - |
- | Alternate 2 | Yes | Caden Roodt | ||
- | Errol King | ZA | Burgersdorp Tennis Club | No | - |
- | Christian Oberhofer | ZA | Welgemoed Tennis Club | No | - |
- | Joshua Lubbe | ZA | Brooklyn-Union Tennis Club | No | - |
- | Anton Victor Hamman | Constantia Primary | No | - | |
- | Danniel Theron | ZA | Elarduspark Primary | No | - |
- | Jared Eybers | Elarduspark Primary | No | - | |
- | Edward Smit | ZA | Pretoria Oos Primary | No | - |
- | George Mandala | Sandton Sports Club | No | - | |
- | Dirk Adam | ZA | Richardsbaai Primer | No | - |
- | Evan De Klerk | Baillie Park Tennis Club | No | - | |
- | Tolamo Naphtaly | Mmabatho Tennis Centre | No | - | |
- | Retshegofaditswe Mputle | Rustenburg Primary | No | - | |
- | Alternate 1 | York High School (George) | Yes | Luke Joyce | |
- | Frederich Hefer | Grey College Primary | No | - | |
- | Alessio Vigoriti | German Country Club | No | - | |
- | Jordan James Haynes | ZA | Florida Park Tennis Club | No | - |
- | Stephan Nel | Florida Park Tennis Club | No | - | |
- | Edgar van der Spoel | Unika Laerskool | No | - | |
- | Kosma Alexander | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
- | Wian Brown | ZA | Selection Park Tennis Club | No | - |
- | Keagan Crous | ZA | Curro School Serengeti | No | - |
- | Nathan Botha | ZA | No | - | |
- | Anotipa Chigudu | FBC/Old Hararians Club | No | - | |
- | Eben Van Der Niet | ZA | Elarduspark Tennis Club | No | - |
- | Ludwig Pohl | Elarduspark Tennis Club | No | - | |
- | Xavier Rousseau | Elarduspark Tennis Club | No | - | |
- | Johno Brits | ZA | Sinoville Tennis Club | No | - |
- | Jamie Mostert | ZA | Villieria Tennis Club | No | - |
- | Keabetswe Ntswana | Atteridgevile Tennis Club | No | - | |
- | Duvan Botha | ZA | Anton Van Wouw Primary | No | - |
- | Andries Jacobs | Curro | No | - | |
- | Ndumiso Dube | ZA | WATERKLOOF TENNIS CLUB | No | - |
- | Jaydon Billson | ZA | JL's Juniors Club | No | - |
- | Anrich Mors | ZA | Laerskool Menlo Park | No | - |
- | Christof Dreyer | ZA | Evertsdal Tennis Club | No | - |
- | Kganya Lepekola | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
- | Onthatile Masemola | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Bokang Phahlamohlaka | Hammanskraal Tennis Club | No | - | |
- | Krisjan Du Plooy | ZA | Laerskool Anton van Wouw | No | - |
- | Itumeleng Moses | ZA | No | - | |
- | Damian van der Sluis | ZA | Bailliepark | No | - |
- | Hugo Berner | ZA | Potchefstroom Gimnasium | No | - |
- | Elgin de Wit | No | - | ||
- | Johan De wit | No | - | ||
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Caden Roodt | ZA | Parkrand Tennis Complex | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Luke Joyce | ZA | Noordheuwel Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-10-04 9:00am | A2 | Tuks - Court 1 |
Keagan Crous
|
Jaydon Billson
|
7-5, 6-2 |
2023-10-04 9:00am | A3 | Tuks - Court 2 |
George Mandala
|
Anotipa Chigudu
|
4-6, 3-6 |
2023-10-04 9:00am | A4 | Tuks - Court 3 |
Wian Brown
|
Kristian van Gaalen [9]
|
0-6, 1-6 |
2023-10-04 9:00am | A5 | Tuks - Court 4 |
Vladimir Ignjatov [15]
|
Duvan Botha
|
6-4, 6-1 |
2023-10-04 9:00am | A6 | Tuks - Court 5 |
Anrich Mors
|
Tolamo Naphtaly
|
6-1, 6-0 |
2023-10-04 9:00am | A7 | Tuks - Court 6 |
Onthatile Masemola
|
Kosma Alexander
|
0-6, 0-6 |
2023-10-04 9:00am | A8 | Tuks - Court 7 |
Joshua Lubbe
|
Connor Miller [8]
|
0-6, 1-6 |
2023-10-04 9:00am | A10 | Tuks - Court 8 |
Keabetswe Ntswana
|
Bokang Phahlamohlaka
|
1-6, 1-6 |
2023-10-04 9:00am | A11 | Tuks - Court 9 |
Jordan James Haynes
|
Dirk Adam
|
6-0, 6-1 |
2023-10-04 9:00am | A12 | Tuks - Court 10 |
Hugo Berner
|
Franco Colin [11]
|
0-6, 2-6 |
N/A | A13 | - |
Kyle Pienaar [16]
|
Alternate 1
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-04 9:00am | A14 | Tuks - Court 12 |
Frederich Hefer
|
Itumeleng Moses
|
6-0, 6-1 |
2023-10-04 9:00am | A15 | Tuks - Court 13 |
Christof Dreyer
|
Elgin de Wit
|
6-0, 6-0 |
N/A | A16 | - |
Retshegofaditswe Mputle
(Did not play)
|
Daniel Brink [7]
|
Walkover |
2023-10-04 9:00am | A17 | Tuks - Court 15 |
Tristan van der Merwe [6]
(Ret.)
|
Christian Oberhofer
|
3-6, 0-1 Retired |
N/A | A18 | - |
Alternate 2
(Did not play)
|
Alessio Vigoriti
|
Walkover |
2023-10-04 10:30am | A19 | Tuks - Court 1 |
Nathan Botha
|
Ndumiso Dube
|
3-6, 1-6 |
2023-10-04 10:30am | A20 | Tuks - Court 2 |
Kganya Lepekola
|
Frederik Rheeder [13]
|
2-6, 1-6 |
2023-10-04 10:30am | A21 | Tuks - Court 3 |
Handré Meyer [10]
|
Errol King
|
6-1, 6-1 |
2023-10-04 10:30am | A22 | Tuks - Court 4 |
Jamie Mostert
|
Edgar van der Spoel
|
1-6, 0-6 |
2023-10-04 10:30am | A23 | Tuks - Court 5 |
Xavier Rousseau
|
Edward Smit
|
6-0, 6-0 |
2023-10-04 10:30am | A24 | Tuks - Court 6 |
Danniel Theron
|
Jovan Mandic [4]
|
0-6, 1-6 |
2023-10-04 10:30am | A25 | Tuks - Court 7 |
Jamie Roux [5]
|
Jared Eybers
|
6-0, 6-1 |
2023-10-04 10:30am | A26 | Tuks - Court 8 |
Damian van der Sluis
|
Anton Victor Hamman
|
7-6, 3-6, 6-0 |
2023-10-04 10:30am | A27 | Tuks - Court 9 |
Ludwig Pohl
|
Johno Brits
|
0-6, 1-6 |
2023-10-04 10:30am | A28 | Tuks - Court 10 |
Johan De wit
|
Luka van Niekerk [12]
|
2-6, 0-6 |
2023-10-04 10:30am | A29 | Tuks - Court 11 |
Zian Grobler [14]
|
Eben Van Der Niet
|
3-6, 6-7 |
2023-10-04 10:30am | A30 | Tuks - Court 12 |
Evan De Klerk
|
Krisjan Du Plooy
|
6-1, 6-2 |
2023-10-04 10:30am | A31 | Tuks - Court 13 |
Stephan Nel
|
Andries Jacobs
|
6-2, 6-0 |
2023-10-05 8:00am | A33 | Tuks - Court 1 |
Hlumani Kekana [1]
|
Keagan Crous
|
6-1, 6-0 |
2023-10-05 8:00am | A34 | Tuks - Court 2 |
Anotipa Chigudu
|
Kristian van Gaalen [9]
|
1-6, 1-6 |
2023-10-05 8:00am | A35 | Tuks - Court 3 |
Vladimir Ignjatov [15]
|
Anrich Mors
|
6-2, 6-4 |
2023-10-05 8:00am | A36 | Tuks - Court 4 |
Kosma Alexander
|
Connor Miller [8]
|
2-6, 3-6 |
2023-10-05 8:00am | A37 | Tuks - Court 5 |
Ethan Dodd [3]
|
Bokang Phahlamohlaka
|
6-1, 7-5 |
2023-10-05 8:00am | A38 | Tuks - Court 6 |
Jordan James Haynes
|
Franco Colin [11]
|
6-2, 6-4 |
2023-10-05 8:00am | A39 | Tuks - Court 7 |
Kyle Pienaar [16]
|
Frederich Hefer
|
6-1, 4-6, 4-6 |
2023-10-05 8:00am | A40 | Tuks - Court 8 |
Christof Dreyer
|
Daniel Brink [7]
|
3-6, 2-6 |
2023-10-05 8:00am | A41 | Tuks - Court 9 |
Christian Oberhofer
|
Alessio Vigoriti
|
3-6, 7-6, 1-6 |
2023-10-05 8:00am | A42 | Tuks - Court 10 |
Ndumiso Dube
|
Frederik Rheeder [13]
|
0-6, 0-6 |
2023-10-05 8:00am | A43 | Tuks - Court 11 |
Handré Meyer [10]
|
Edgar van der Spoel
|
6-1, 6-2 |
2023-10-05 8:00am | A44 | Tuks - Court 12 |
Xavier Rousseau
|
Jovan Mandic [4]
|
0-6, 0-6 |
2023-10-05 8:00am | A45 | Tuks - Court 13 |
Jamie Roux [5]
|
Damian van der Sluis
|
6-1, 6-4 |
2023-10-05 8:00am | A46 | Tuks - Court 14 |
Johno Brits
|
Luka van Niekerk [12]
|
4-6, 2-6 |
2023-10-05 8:00am | A47 | Tuks - Court 15 |
Eben Van Der Niet
|
Evan De Klerk
|
6-4, 1-6, 6-2 |
2023-10-05 8:00am | A48 | Tuks - Court 16 |
Stephan Nel
|
Luke Verwey [2]
|
1-6, 1-6 |
2023-10-06 8:00am | A49 | Tuks - Court 1 |
Hlumani Kekana [1]
|
Kristian van Gaalen [9]
|
6-1, 7-5 |
2023-10-06 8:00am | A50 | Tuks - Court 2 |
Vladimir Ignjatov [15]
|
Connor Miller [8]
|
3-6, 7-6, 7-6 |
2023-10-06 8:00am | A51 | Tuks - Court 3 |
Ethan Dodd [3]
|
Jordan James Haynes
|
6-2, 6-3 |
2023-10-06 8:00am | A52 | Tuks - Court 4 |
Frederich Hefer
|
Daniel Brink [7]
|
0-6, 0-6 |
2023-10-06 8:00am | A53 | Tuks - Court 5 |
Alessio Vigoriti
|
Frederik Rheeder [13]
|
2-6, 0-6 |
2023-10-06 8:00am | A54 | Tuks - Court 6 |
Handré Meyer [10]
|
Jovan Mandic [4]
|
6-2, 3-6, 7-6 |
2023-10-06 8:00am | A55 | Tuks - Court 7 |
Jamie Roux [5]
|
Luka van Niekerk [12]
|
2-6, 6-4, 6-3 |
2023-10-06 8:00am | A56 | Tuks - Court 8 |
Eben Van Der Niet
|
Luke Verwey [2]
|
3-6, 1-6 |
2023-10-07 8:00am | A57 | Tuks - Court 3 |
Hlumani Kekana [1]
|
Vladimir Ignjatov [15]
|
6-1, 6-0 |
2023-10-07 8:00am | A58 | Tuks - Court 4 |
Ethan Dodd [3]
|
Daniel Brink [7]
|
6-2, 6-1 |
2023-10-07 8:00am | A59 | Tuks - Court 5 |
Frederik Rheeder [13]
|
Handré Meyer [10]
|
6-1, 5-7, 2-6 |
2023-10-07 8:00am | A60 | Tuks - Court 6 |
Jamie Roux [5]
|
Luke Verwey [2]
|
6-4, 6-4 |
2023-10-08 8:00am | A61 | GrkTS - Court 3 |
Hlumani Kekana [1]
|
Ethan Dodd [3]
|
1-6, 6-4, 6-3 |
2023-10-08 8:00am | A62 | GrkTS - Centre Court |
Handré Meyer [10]
|
Jamie Roux [5]
|
3-6, 4-6 |
2023-10-09 9:30am | A63 | GrkTS - Court 6 |
Hlumani Kekana [1]
|
Jamie Roux [5]
|
6-1, 6-4 |
N/A | B1 | - |
Ethan Dodd [3]
|
Handré Meyer [10]
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-08 8:00am | C1 | Tuks - Court 4 |
Vladimir Ignjatov [15]
|
Daniel Brink [7]
|
0-6, 1-6 |
2023-10-08 8:00am | C2 | Tuks - Court 2 |
Frederik Rheeder [13]
|
Luke Verwey [2]
|
6-2, 6-7, 2-10 |
2023-10-09 8:00am | C3 | GrkTS - Court 2 |
Daniel Brink [7]
|
Luke Verwey [2]
|
3-6, 1-6 |
2023-10-09 8:00am | D1 | GrkTS - Court 14 |
Vladimir Ignjatov [15]
|
Frederik Rheeder [13]
|
1-6, 0-6 |
2023-10-06 12:30pm | E1 | Tuks - Court 3 |
Kristian van Gaalen [9]
|
Connor Miller [8]
|
6-3, 6-0 |
2023-10-06 12:30pm | E2 | Tuks - Court 4 |
Jordan James Haynes
|
Frederich Hefer
|
6-0, 6-2 |
2023-10-06 12:30pm | E3 | Tuks - Court 5 |
Alessio Vigoriti
|
Jovan Mandic [4]
|
1-6, 6-7 |
2023-10-06 12:30pm | E4 | Tuks - Court 6 |
Luka van Niekerk [12]
|
Eben Van Der Niet
|
1-6, 3-6 |
2023-10-07 8:00am | E5 | Tuks - Court 11 |
Kristian van Gaalen [9]
|
Jordan James Haynes
|
4-6, 2-6 |
2023-10-07 8:00am | E6 | Tuks - Court 12 |
Jovan Mandic [4]
|
Eben Van Der Niet
|
6-2, 6-4 |
2023-10-08 8:00am | E7 | Tuks - Court 6 |
Jordan James Haynes
|
Jovan Mandic [4]
|
6-1, 6-0 |
2023-10-08 8:00am | F1 | Tuks - Court 7 |
Kristian van Gaalen [9]
|
Eben Van Der Niet
|
6-2, 6-3 |
N/A | G1 | Tuks - Court 13 |
Connor Miller [8]
(Did not play)
|
Frederich Hefer
|
Walkover |
2023-10-07 8:00am | G2 | Tuks - Court 14 |
Alessio Vigoriti
|
Luka van Niekerk [12]
|
1-6, 2-6 |
2023-10-08 8:00am | G3 | Tuks - Court 8 |
Frederich Hefer
|
Luka van Niekerk [12]
|
0-6, 0-6 |
2023-10-06 9:30am | I1 | Tuks - Court 2 |
Keagan Crous
|
Anotipa Chigudu
|
0-6, 0-6 |
2023-10-06 9:30am | I2 | Tuks - Court 3 |
Anrich Mors
|
Kosma Alexander
|
3-6, 3-6 |
2023-10-06 9:30am | I3 | Tuks - Court 4 |
Bokang Phahlamohlaka
|
Franco Colin [11]
|
6-3, 5-7, 9-11 |
2023-10-06 9:30am | I4 | Tuks - Court 5 |
Kyle Pienaar [16]
|
Christof Dreyer
|
4-6, 0-6 |
2023-10-06 9:30am | I5 | Tuks - Court 6 |
Christian Oberhofer
|
Ndumiso Dube
|
6-0, 6-2 |
2023-10-06 9:30am | I6 | Tuks - Court 7 |
Edgar van der Spoel
|
Xavier Rousseau
|
6-1, 6-1 |
2023-10-06 9:30am | I7 | Tuks - Court 8 |
Damian van der Sluis
|
Johno Brits
|
1-6, 0-6 |
2023-10-06 9:30am | I8 | Tuks - Court 9 |
Evan De Klerk
|
Stephan Nel
|
6-1, 6-4 |
2023-10-06 12:30pm | I9 | Tuks - Court 2 |
Anotipa Chigudu
|
Kosma Alexander
|
1-6, 3-6 |
2023-10-06 12:30pm | I10 | Tuks - Court 11 |
Franco Colin [11]
|
Christof Dreyer
|
5-7, 2-6 |
2023-10-06 12:30pm | I11 | Tuks - Court 12 |
Christian Oberhofer
|
Edgar van der Spoel
|
2-6, 2-6 |
2023-10-06 12:30pm | I12 | Tuks - Court 13 |
Johno Brits
|
Evan De Klerk
|
6-2, 6-2 |
2023-10-07 9:30am | I13 | Tuks - Court 5 |
Kosma Alexander
|
Christof Dreyer
|
6-3, 6-0 |
2023-10-07 9:30am | I14 | Tuks - Court 6 |
Edgar van der Spoel
|
Johno Brits
|
4-6, 4-6 |
2023-10-07 12:30pm | I15 | Tuks - Court 12 |
Kosma Alexander
|
Johno Brits
|
1-6, 3-6 |
2023-10-07 12:30pm | J1 | Tuks - Court 13 |
Christof Dreyer
|
Edgar van der Spoel
|
6-2, 6-3 |
2023-10-07 9:30am | K1 | Tuks - Court 7 |
Anotipa Chigudu
|
Franco Colin [11]
|
3-6, 1-6 |
2023-10-07 9:30am | K2 | Tuks - Court 8 |
Christian Oberhofer
|
Evan De Klerk
|
3-6, 1-6 |
2023-10-07 12:30pm | K3 | Tuks - Court 14 |
Franco Colin [11]
|
Evan De Klerk
|
6-7, 6-4, 10-7 |
2023-10-07 12:30pm | L1 | Tuks - Court 15 |
Anotipa Chigudu
|
Christian Oberhofer
|
6-2, 6-4 |
2023-10-06 12:30pm | M1 | Tuks - Court 14 |
Keagan Crous
|
Anrich Mors
|
0-6, 0-6 |
2023-10-06 12:30pm | M2 | Tuks - Court 15 |
Bokang Phahlamohlaka
|
Kyle Pienaar [16]
|
2-6, 0-6 |
2023-10-06 12:30pm | M3 | Tuks - Court 16 |
Ndumiso Dube
|
Xavier Rousseau
|
4-6, 1-6 |
2023-10-06 12:30pm | M4 | Tuks - Court 1 |
Damian van der Sluis
|
Stephan Nel
|
7-6, 4-6, 10-5 |
2023-10-07 9:30am | M5 | Tuks - Court 9 |
Anrich Mors
|
Kyle Pienaar [16]
|
6-2, 7-5 |
2023-10-07 9:30am | M6 | Tuks - Court 10 |
Xavier Rousseau
|
Damian van der Sluis
|
6-1, 1-6, 12-10 |
N/A | M7 | Tuks - Court 16 |
Anrich Mors
|
Xavier Rousseau
(Did not play)
|
Walkover |
2023-10-07 2:00pm | N1 | Tuks - Court 3 |
Kyle Pienaar [16]
|
Damian van der Sluis
|
6-0, 6-1 |
2023-10-07 9:30am | O1 | Tuks - Court 11 |
Keagan Crous
|
Bokang Phahlamohlaka
|
1-6, 1-6 |
2023-10-07 9:30am | O2 | Tuks - Court 12 |
Ndumiso Dube
|
Stephan Nel
|
6-4, 1-6, 6-10 |
2023-10-07 2:00pm | O3 | Tuks - Court 4 |
Bokang Phahlamohlaka
|
Stephan Nel
|
6-4, 1-6, 10-8 |
2023-10-07 2:00pm | P1 | Tuks - Court 5 |
Keagan Crous
|
Ndumiso Dube
|
2-6, 6-4, 10-7 |
2023-10-04 12:00pm | Q2 | Tuks - Court 16 |
George Mandala
|
Wian Brown
|
6-1, 6-4 |
2023-10-04 1:30pm | Q3 | Tuks - Court 1 |
Duvan Botha
|
Tolamo Naphtaly
|
0-6, 6-1, 8-10 |
2023-10-04 1:30pm | Q4 | Tuks - Court 2 |
Onthatile Masemola
|
Joshua Lubbe
|
1-6, 2-6 |
2023-10-04 1:30pm | Q6 | Tuks - Court 3 |
Dirk Adam
|
Hugo Berner
|
1-6, 6-7 |
2023-10-04 1:30pm | Q10 | Tuks - Court 7 |
Nathan Botha
|
Kganya Lepekola
|
2-6, 1-6 |
2023-10-04 1:30pm | Q11 | Tuks - Court 8 |
Errol King
|
Jamie Mostert
|
3-6, 6-0, 10-1 |
N/A | Q12 | - |
Edward Smit
(Did not play)
|
Danniel Theron
|
Walkover |
2023-10-04 1:30pm | Q13 | Tuks - Court 10 |
Jared Eybers
|
Anton Victor Hamman
|
3-6, 1-6 |
2023-10-04 1:30pm | Q14 | Tuks - Court 11 |
Ludwig Pohl
|
Johan De wit
|
6-1, 6-0 |
2023-10-04 1:30pm | Q15 | Tuks - Court 12 |
Zian Grobler [14]
|
Krisjan Du Plooy
|
6-3, 6-0 |
2023-10-05 9:30am | Q17 | Tuks - Court 1 |
Jaydon Billson
|
George Mandala
|
0-6, 0-6 |
2023-10-05 9:30am | Q18 | Tuks - Court 2 |
Tolamo Naphtaly
|
Joshua Lubbe
|
6-4, 7-5 |
2023-10-05 9:30am | Q19 | Tuks - Court 3 |
Keabetswe Ntswana
|
Hugo Berner
|
1-6, 1-6 |
2023-10-05 9:30am | Q20 | Tuks - Court 4 |
Itumeleng Moses
|
Elgin de Wit
|
6-0, 6-4 |
N/A | Q21 | - |
Tristan van der Merwe [6]
(Did not play)
|
Kganya Lepekola
|
Walkover |
2023-10-05 9:30am | Q22 | Tuks - Court 6 |
Errol King
|
Danniel Theron
|
6-4, 6-4 |
2023-10-05 9:30am | Q23 | Tuks - Court 7 |
Anton Victor Hamman
|
Ludwig Pohl
|
1-6, 3-6 |
2023-10-05 9:30am | Q24 | Tuks - Court 8 |
Zian Grobler [14]
|
Andries Jacobs
|
6-0, 6-2 |
2023-10-06 9:30am | Q25 | Tuks - Court 11 |
George Mandala
|
Tolamo Naphtaly
|
6-4, 7-5 |
2023-10-06 9:30am | Q26 | Tuks - Court 12 |
Hugo Berner
|
Itumeleng Moses
|
3-6, 4-6 |
2023-10-06 9:30am | Q27 | Tuks - Court 13 |
Kganya Lepekola
|
Errol King
|
2-6, 7-5, 8-10 |
2023-10-06 9:30am | Q28 | Tuks - Court 14 |
Ludwig Pohl
|
Zian Grobler [14]
|
6-3, 3-6, 11-9 |
2023-10-07 9:30am | Q29 | Tuks - Court 13 |
George Mandala
|
Itumeleng Moses
|
6-1, 6-0 |
2023-10-07 9:30am | Q30 | Tuks - Court 14 |
Errol King
|
Ludwig Pohl
|
2-6, 3-6 |
N/A | Q31 | Tuks - Court 6 |
George Mandala
(Did not play)
|
Ludwig Pohl
|
Walkover |
N/A | R1 | Tuks - Court 7 |
Itumeleng Moses
|
Errol King
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | S1 | Tuks - Court 3 |
Tolamo Naphtaly
(Did not play)
|
Hugo Berner
|
Walkover |
2023-10-07 9:30am | S2 | Tuks - Court 4 |
Kganya Lepekola
|
Zian Grobler [14]
|
2-6, 2-6 |
2023-10-07 2:00pm | S3 | Tuks - Court 8 |
Hugo Berner
|
Zian Grobler [14]
|
0-6, 3-6 |
2023-10-06 9:30am | U1 | Tuks - Court 15 |
Jaydon Billson
|
Joshua Lubbe
|
0-6, 0-6 |
2023-10-06 9:30am | U2 | Tuks - Court 16 |
Keabetswe Ntswana
|
Elgin de Wit
|
6-2, 5-7, 10-5 |
2023-10-06 9:30am | U4 | Tuks - Court 1 |
Anton Victor Hamman
|
Andries Jacobs
|
6-1, 6-1 |
2023-10-07 11:00am | U5 | Tuks - Court 3 |
Joshua Lubbe
|
Keabetswe Ntswana
|
6-2, 6-0 |
2023-10-07 11:00am | U6 | Tuks - Court 4 |
Danniel Theron
|
Anton Victor Hamman
|
5-7, 2-6 |
2023-10-07 2:00pm | U7 | Tuks - Court 10 |
Joshua Lubbe
|
Anton Victor Hamman
|
4-6, 7-5, 8-10 |
2023-10-08 8:00am | V1 | Tuks - Court 9 |
Keabetswe Ntswana
|
Danniel Theron
|
1-6, 3-6 |
2023-10-07 11:00am | W1 | Tuks - Court 5 |
Jaydon Billson
|
Elgin de Wit
|
6-3, 6-0 |
2023-10-07 2:00pm | W3 | Tuks - Court 12 |
Jaydon Billson
|
Andries Jacobs
|
2-6, 6-4, 11-9 |
2023-10-05 9:30am | Y2 | Tuks - Court 9 |
Duvan Botha
|
Onthatile Masemola
|
6-1, 6-3 |
2023-10-05 9:30am | Y7 | Tuks - Court 11 |
Jared Eybers
|
Johan De wit
|
6-0, 7-5 |
2023-10-06 9:30am | Y9 | Tuks - Court 10 |
Wian Brown
|
Duvan Botha
|
3-6, 2-6 |
2023-10-06 11:00am | Y11 | Tuks - Court 1 |
Nathan Botha
|
Jamie Mostert
|
2-6, 4-6 |
2023-10-06 11:00am | Y12 | Tuks - Court 2 |
Jared Eybers
|
Krisjan Du Plooy
|
1-6, 3-6 |
2023-10-07 11:00am | Y13 | Tuks - Court 2 |
Duvan Botha
|
Dirk Adam
|
6-3, 6-1 |
2023-10-07 11:00am | Y14 | Tuks - Court 1 |
Jamie Mostert
|
Krisjan Du Plooy
|
3-6, 0-6 |
2023-10-07 2:00pm | Y15 | Tuks - Court 15 |
Duvan Botha
|
Krisjan Du Plooy
|
1-6, 1-6 |
2023-10-08 8:00am | Z1 | Tuks - Court 10 |
Dirk Adam
|
Jamie Mostert
|
3-6, 6-7(2) |
2023-10-07 11:00am | AA2 | Tuks - Court 6 |
Nathan Botha
|
Jared Eybers
|
6-0, 6-1 |
2023-10-07 2:00pm | AA3 | Tuks - Court 14 |
Wian Brown
|
Nathan Botha
|
6-1, 6-2 |
2023-10-06 11:00am | AC7 | Tuks - Court 4 |
Onthatile Masemola
|
Johan De wit
|
4-6, 6-0, 10-8 |